of theekruiden oogsten

Foto's 2013.
Pluktuin de Bosrand heeft in 2013 weer meegedaan met NL Doet. Er zijn tijdens NL Doet heel veel klussen uitgevoerd in de pluktuin. Diverse vrijwilligers, bedrijven en vrienden hebben de sneeuw, regen en kou getrotseerd en geheel belangeloos hard in de pluktuin gewerkt. Dit jaar waren er een aantal grotere, zwaardere klussen, zoals de waterleiding ingraven en boompalen plaatsen. Daarnaast waren er echter ook aantal lichtere maar vaak tijdrovende klussen te doen zoals onkruid wieden, oppotten en snoeien.
Franken Hekwerken uit Arnhem heeft gratis met behulp van een minigraver een 80 cm diepe geul voor de waterleiding gegraven. Dit was zo'n klus die ik met de hand nooit had kunnen uitvoeren. Heel erg bedankt voor jullie hulp hierbij!
Leerlingen van het Pantarijn uit Wageningen hebben boompalen voor het aanbinden van de bramen geplaatst, onkruid gewied tussen de aalbessen zodat daar houtsnipperpaden aangelegd kunnen worden, aardbeienstekjes opgepot, onkruid gewied bij de frambozen en zwarte bessen gesnoeid. Diverse vrijwilligers van de pluktuin hebben de leerlingen hierbij heel goed begeleid. Lya, Martijn, Joke en Minou, Marco en alle leerlingen bedankt voor jullie hulp!
Op zaterdag heeft een groepje van 4 vrienden bij de frambozen de oude schuin geplaatste boompalen verwijderd en nieuwe rechtstaande boompalen geplaatst. Tussen de boompalen zijn draden gespannen die de frambozen moeten leiden en overeind houden. Hoewel je op het oog misschien niet veel verschil ziet tussen de oude en nieuwe situatie maakt het wel degelijk heel veel verschil. In de nieuwe situatie hoeven de frambozen niet meer individueel te worden opgebonden maar kunnen ze met zijn allen tegelijk tussen de geleidedraden worden geplaatst, wat straks heel veel handwerk scheelt. Verder blijven de paden in de nieuwe situatie beter toegankelijk. Bedankt voor jullie hulp!
Verder hebben 2 vrijwilligers heel veel aardbeienstekjes uitgestoken en opgepot. De aardbeienstekjes konden nog niet naar hun nieuwe plek en moesten daarom worden opgepot. Dit is geen zwaar werk, maar het is wel altijd een hele tijdrovende klus. Twee andere vrijwilligers hebben het onkruid tussen de aalbessen verwijderd en hier een aantal nieuwe houtsnipperpaden aangelegd. Dit ziet er nu weer helemaal netjes uit. Nog weer 4 andere vrijwilligers hebben een deel van geul voor de waterleiding dicht gegooid en de paden die voor de minigraver op de schop moesten weer hersteld. De tuin begon langzaam aan weer van een slagveld in een tuin te veranderen. Allemaal heel erg bedankt voor jullie hulp!
Mijn moeder heeft tijdens beide dagen de cathering verzorgd. Ze heeft iedereen steeds van warme thee en koffie voorzien en de lunch klaar gezet . Mam ook bedankt dat je me weer bent komen helpen!
Iedereen heel erg bedankt voor jullie inzet! Er is heel veel gedaan en het waren gezellige dagen.
De houtsnippers welke nodig waren voor de aanleg van de paden en de picknickplek zijn gratis geleverd door ABL Boomverzorging & Transport uit Ede en Flier Boomverzorging uit Harskamp. Heel erg bedankt hiervoor.
Er zijn bloemen, fruit en theekruiden om te komen plukken.
Er is een breed assortiment aan bloemen. De keuze varieert gedurende het seizoen. In het voorjaar zijn er pioenrozen, In de zomer is de keuze overvloedig. In het najaar zijn er Dahlia's.
Er zijn ook eetbare bloemen. Vraag ernaar in de tuin.
Er zijn afhankelijk van het seizoen; frambozen, pruimen, rabarber, rode bessen, zwarte bessen blauwe bessen, kruisbessen, japanse wijnbessen, kiwibessen, bramen, druiven, appels, peren te plukken.
Op het terras zijn er sapjes van ons fruit verkrijgbaar.
Iedereen kent de Marokaanse Munt, maar er zijn nog zoveel meer lekkere soorten munt. Bijvoorbeeld Chocolademunt, Aardbeienmunt, Hillary Sweet Lemon, Pepermunt. Kom jij onze soorten uitproberen?
In de theetuin kunt u een kopje zelf geplukte thee drinken.
Dorskampweg tegenover 15
6704 PB Wageningen